ORSZÁGOS MENTŐSZOLGÁLAT

ORSZÁGOS MENTŐSZOLGÁLAT

HIVATÁS AZ ÉLETÉRT!

TÁMOP-6.2.8-15/1-2015-0001 – SÜRGŐSSÉGI AKADÉMIA

 

A projekt adatai

A projekt címe:
Sürgősségi Akadémia

Kedvezményezett:
Országos Mentőszolgálat

A projekt azonosítószáma:
TÁMOP-6.2.8-15/1-2015-0001

A projekt megvalósítási időszaka:
2015. április 1. – 2015. november 30.

Az Európai Unió által nyújtott támogatás összege:
250.000.000,- Ft

A projekt 100%-ban európai uniós támogatásból valósult meg.

A Sürgősségi Akadémia projekt célja a sürgősségi ellátórendszer különböző ellátási szintjeinek, szereplőinek módszertani és képzési támogatása, az egységes és magas színvonalú sürgősségi ellátás érdekében. A Sürgősségi Akadémia az egységes segélynyújtás elveinek és gyakorlatának kidolgozásával, a sürgősségi ellátás terén dolgozók elméleti ismereteinek és gyakorlati készségeinek fejlesztésével szolgálja az életminőség javulását.

A sürgősségi ellátás szintjei a laikus elsősegélynyújtástól a szakorvosi ellátásig láncot képeznek, melynek minden láncszeme egyformán fontos. A Sürgősségi Akadémia a sürgősségi ellátás valamennyi jelenlegi és potenciális jövőbeni szereplőjének bevonását és gyakorlatorientált képzését egységes rendszerbe foglalja, a kisgyermekektől az önkénteseken, a munkahelyi elsősegélynyújtókon, a kórházi szaksze­mélyzeten, a mentő­dolgozókon át egé­szen az oxiológus szakorvosokig.

INFRASTRUKTURÁLIS FEJLESZTÉS: országos képzési hálózat

A Sürgősségi Akadémia hátterét a decentralizált, többszintű módszertani/oktató központok képezik, melyek korszerű technológiai hátteret biztosítanak a sürgősségi egészségügyi szakemberek képzéséhez és továbbképzéséhez.

Szakmai Koordinációs Központ (SZKK):
Budapest

Oxiológiai Szimulációs Központ (OSZK):
Debrecen, Pécs, Szeged, Székesfehérvár

Oxiológiai Demonstrációs Egység (ODE):
Békéscsaba, Budapest, Debrecen, Gyöngyös, Győr, Kaposvár, Kecskemét, Miskolc, Nagykanizsa, Nyíregyháza, Pécs, Salgótarján, Szeged, Székesfehérvár, Szekszárd, Szolnok, Szombathely, Tatabánya, Veszprém

A projekt során kialakított és felszerelt demonstrációs és szimulációs oktatóközpontok olyan korszerű oktatási eszközökkel rendelkeznek, melyek a sérültek (felnőtt, gyermek, csecsemő) életjelenségeit, tüneteit élethű környezetbe ágyazva szimulálják, s lehetőséget biztosítanak a sürgősségi ellátásban alkalmazott vizsgálatok és beavatkozások elvégzésére, a beavatkozások adatainak digitális elemzésére, tárolására.

HUMÁN FEJLESZTÉS: tananyagfejlesztés, képzések, továbbképzések

A Sürgősségi Akadémia eszköze és módszerei (pl. interaktív szimuláció, e-learning) korszerű és használható tudást teremtenek.

A projekt során közel 260 kurzust szerveztünk, melyeken kb. 4700 hallgató vett részt, s bővítette, korszerűsítette a sürgősségi egészségügyi ellátással kapcsolatos ismereteit.

A Sürgősségi Akadémia koncepciója összhangban áll a mentőszolgálat TIOP-2.2.1. „Sürgősségi ellátás fejlesztése – mentés” c. projektjével, melynek keretében a Szimulációs Központokban és a Demonstrációs Egységekben használt oktatási és orvostechnikai eszközök beszerzése történt meg. A modernizált képzési módszerek és eszközpark a jövőben lehetőséget nyújt az OMSZ képzési, továbbképzési rendszerének továbbfejlesztésére, ezáltal a sürgősségi ellátás minőségének további javítására.