ORSZÁGOS MENTŐSZOLGÁLAT

HIVATÁS AZ ÉLETÉRT!

Tisztelt Érdeklődő!

Az alábbiakban ismertetjük, hogy milyen kritériumoknak kell megfelelni abban az esetben, ha valaki a hivatásának választaná a mentést, és az Országos Mentőszolgálat kötelékébe szeretne lépni.

Mentőápoló

Elvárásaink
  • Érettségi bizonyítvány
  • Mentőápolói szakképesítés /ha még nem rendelkezik a megfelelő szakképesítéssel, akkor annak megszerzését három éven belül vállalni köteles/
  • Büntetlen előélet
  • 90 napnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány
  • Orvosi alkalmasság
  • Bejelentett állandó lakcím, a lakcímnek megfelelően az adott megyei mentőszervezetnél (elérhetőségek a https://www.mentok.hu/allaslehetosegek-es-palyazatok/ linkre kattintva a Jelentkezés menüpont alatt találhatóak)

A pályázat részeként benyújtandó iratok, igazolások:

  • Szakmai önéletrajz
  • Nyilatkozat arról, hogy a pályázati anyagot a pályázat elbírálásában résztvevők megismerhetik
  • Nyilatkozat arról, hogy a pályázati anyagban foglalt személyes adatainak a pályázati eljárással összefüggésben szükséges kezeléséhez hozzájárul
  • A felvételi eljárás során eredetiben szükséges bemutatni: a végzettséget igazoló dokumentumokat, valamint a 90 napnál nem régebbi erkölcsi bizonyítványt.
Előny
  • Egészségügyi végzettség (ápoló, szakápoló, mentőápoló)
  • Egészségügyben szerzett tapasztalat

Mentőgépkocsivezető

Elvárásaink
  • Legalább  “B” kategóriájú, 12. rovatában  „102”-es  gépjárművezetői engedély
  • Előnyt jelent a “C” kategóriás jogosítvány
  • Gépjárművezetői munkakörben szerzett  – minimum két éves, igazolt  – gyakorlat
  • Legfeljebb öt éven belül szerzett, érvényes PÁV I. minősítés (a jelentkezés kapcsán is megszerezhető)
  • Bejelentett állandó lakcím, – a lakcímnek megfelelően az adott megyei mentőszervezetnél (elérhetőségek a https://www.mentok.hu/allaslehetosegek-es-palyazatok/ linkre kattintva a Jelentkezés menüpont alatt találhatóak)
  • A felvételi eljárás során eredetiben szükséges bemutatni: a végzettséget igazoló dokumentumokat, valamint a 90 napnál nem régebbi erkölcsi bizonyítványt
Előny

Mentésirányító

Elvárásaink
  • Főiskola, Mentőtiszti és/vagy középfokú mentőápolói végzettség
  • kivonulói és/ vagy szolgálatvezetői gyakorlat – Legalább 1-3 év szakmai tapasztalat
  • 90 napnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány – büntetlen előélet
A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:
  • Nyelvvizsga, társalgási szintű nyelvtudás

Mentőtiszt

Elvárásaink
  • Főiskola, Mentőtiszti végzettség

Mentőorvos

Elvárásaink
  • Magyarországon szerzett vagy honosított felsőfokú szakorvosi végzettség
  • Magyar nyelv kifogástalan ismerete
  • Elhivatottság

Közép – magyarországi Régió Mentőszervezete
1055 Budapest, Markó utca 22.
Tel.: 06-1 302-4245
E-mail cím: kmr pont felvetel kukac mentok pont hu
Baranya vármegye
Pécs I. mentőállomás: 7623 Pécs, Tüzér u. 11.
Tel.: 06-72 214-445
E-mail cím: titkarsag pont ddr kukac mentok pont hu
Bács-Kiskun vármegye
Kecskemét mentőállomás: 6000 Kecskemét, Csabay Géza krt. 19.
Tel.: 06-76 500-648
E-mail cím: titkarsag pont dar kukac mentok pont hu
Békés vármegye
Békéscsaba mentőállomás: 5600 Békéscsaba, Berzsenyi u. 9.
Tel.: 06-66 444-669
E-mail cím:titkarsag pont dar kukac mentok pont hu
Borsod Abaúj Zemplén vármegye
Miskolc mentőállomás: 3501 Miskolc, Petőfi u. 18.
Tel.: 06-46 411-111
E-mail cím:titkarsag pont emr kukac mentok pont hu
Csongrád vármegye
Szeged mentőállomás: 6722 Szeged, Kossuth L. u. 15-17.
Tel.: 06-62 551-611
Fejér vármegye
Székesfehérvár mentőállomás: 8002 Székesfehérvár, Seregélyesi u. 5.
Tel.: 06-22 311-325
E-mail cím: titkarsag pont kdr kukac mentok pont hu
Győr Moson Sopron vármegye
Győr mentőállomás: 9022 Győr, Tarcsay Vilmos u. 11.
Tel.: 06-96 312-122
E-mail cím: titkarsag pont nydr kukac mentok pont hu
Hajdú Bihar vármegye
Debrecen mentőállomás: 4025 Debrecen, Külső Vásártér 14.
Tel.: 06-52 414-333
E-mail cím: titkarsag pont ear kukac mentok pont hu
Heves vármegye
Eger mentőállomás: 3300 Eger, Szala part 79.
Tel.: 06-36 411-885
E-mail cím: titkarsag pont emr kukac mentok pont hu
Komárom Esztergom vármegye
Tatabánya mentőállomás: 2800 Tatabánya, Erdész u. 37..
Tel.: 06-34 310-922
Nógrád vármegye
Salgótarján mentőállomás: 3100 Salgótarján, Bem u. 5.
Tel.: 06-32 410-044
Somogy vármegye
Kaposvár mentőállomás: 7401 Kaposvár, Arany János köz 1.
Tel.: 06-82 317-255
Szabolcs Szatmár Bereg vármegye
Nyíregyháza mentőállomás: 4400 Nyíregyháza, Szent István u. 70.
Tel.: 06-42 465-643
Jász Nagykun Szolnok vármegye
Szolnok mentőállomás: 5000 Szolnok, Széchenyi krt. 6.
Tel.: 06-56 425-122
Tolna vármegye
Szekszárd mentőállomás: 7100 Szekszárd, Mikes K. u. 24.
Tel.: 06-74 315-355
Vas vármegye
Szombathely mentőállomás: 9700 Szombathely, Sugár u. 1.
Tel.: 06-94 312-377
Veszprém vármegye
Veszprém mentőállomás: 8200 Veszprém, Almádi u. 34.
Tel.: 06-88 423-299
Zala vármegye
Zalaegerszeg mentőállomás: 8901 Zalaegerszeg, Ady E. u. 69.
Tel.: 06-92 313-330

Álláslehetőségek

Az Országos Mentőszolgálat Gazdasági Főosztály pályázatot hirdet bérszámfejtő munkakör betöltésére:
Bérszámfejtő (mentok.hu)

Az Országos Mentőszolgálat HR szakértő munkatársat keres:
HR szakértő.pdf (mentok.hu)

Az Országos Mentőszolgálat Ügyintéző munkatársat keres:
Ügyintéző.pdf (mentok.hu)

Az Országos Mentőszolgálat Ügyintéző (tárgyi eszköz) munkatársat keres:
Ügyintéző (tárgyi eszköz).pdf (mentok.hu)

Az Országos Mentőszolgálat Ügyintéző (tárgyi eszköz; határozott) munkatársat keres:
Ügyintéző (tárgyi eszköz; határozott).pdf (mentok.hu)

Az Országos Mentőszolgálat kontroller munkatársat keres:
Kontroller.pdf (mentok.hu)

Az Országos Mentőszolgálat anyagraktáros munkatársat keres:
Anyagraktáros (mentok.hu)

Az Országos Mentőszolgálat gépjárművezető munkatársat keres:
Gépjárművezető (mentok.hu)

Az Országos Mentőszolgálat autószerelő munkatársat keres:
Autószerelő (mentok.hu) – Debrecen
Autószerelő (mentok.hu) – Szolnok

Az Országos Mentőszolgálat autóvillamosság szerelő munkatársat keres:
Autóvillamosság szerelő (mentok.hu)

Az Országos Mentőszolgálat gépkocsivezető munkatársat keres:
Gépkocsivezető (mentok.hu)

Egyéb pályázataink